VIRALS Projemizin Kick-off toplantısı İsveç’te gerçekleştirildi!

Herkese merhaba! Yeni projemizi duydunuz muuu?

Akronim haliyle VIRALS, Virtual Immersive Arts Learning System, projemize 22 ve 23 Mart’ta İsveç Lund’da gerçekleştirdiğimiz toplantı ile başladık. İsveç’ten ev sahibi Hello Youth derneği bizi ve 4 diğer ortağımızı ofislerinde ağırladı. Ortaklarımız İtalya’dan Polygonal, İspanya’dan Smartup, Hollanda’dan SocialDNA, Finlandiya’dan Olemisen Balanssia RY. VIRALS projemizde bir rehber kitabı, bir dijital platform ve bir de uygulama olmak üzere üç tane fikri çıktımız yeni adıyla proje sonucumuz var. Toplantıya kısa bir tanışmanın ardından birinci proje sonucu ile başladık. Rehber kitabın üretimi için yapılması gereken ulusal raporların içeriğini ve yapısını belirledik. Raporlar sonucunda 6 ülkedeki sanatçı gençlerin veya sanatçı olmak isteyen gençlerin ihtiyacı olan yetkinlikler belirlenip rehber kitabın ana amacı oluşmuş olacak. Hello Youth birinci proje sonucuna liderlik edecek. Burada yaptığımız uluslararası toplantımız dışında İtalya’da ve İspanya’da yüz yüze toplantılarımız da olacak. Ayrıca, proje çıktılarının test edilmesi için Türkiye’de LTTA gerçekleştirilecek. İkinci proje çıktısı Smartup ve üçüncü çıktısı Polygonal tarafından yürütülecek. Projenin sonunda her ülkede ME etkinliği gerçekleştirilecek.

VIRALS gençlik çalışmaları, teknoloji ve yaratıcı sanatlar arasındaki iş birliğini şu yollarla geliştirmeyi amaçlamaktadır:

1.KATIL: Çevrimiçi yaratıcı uygulamaları toplayarak ve ağ kurmayı, karşılaşmayı ve sahnelemeyi kolaylaştırmak için gençlik merkezlerini ve genç dostu kültürel mekanları haritalandırarak gençlerin seslerini yükseltmek ve güçlendirmek için görsel bir harita oluşturmak istiyoruz. Gençler arasında ağ kurmanın önündeki mevcut kritik noktaları/engelleri analiz etmek ve genç yaratıcılar ve gençlik çalışanları için tespit edilen her boşluk için bir kaynak bankası, iyi uygulamalar ve bir yetkinlik çerçevesi oluşturmak istiyoruz. Bu bölüm, gençlik çalışanları, genç yaratıcılar/sanatçılar ve güçsüzleştirilmiş gençler için yenilikçi bir DİJİTAL AĞ KURMA METODOLOJİSİ sağlayacaktır.

2.GÜÇLENDİR: Çevrimiçi bir akademi geliştireceğiz ve gençleri seçeceğiz, farklı uzmanlıkları deneyeceğiz ve kesitler oluşturacağız, eğitim materyallerinin pilot uygulamasını yapacağız ve çevrimiçi bir yarışmaya kayıt yoluyla uzaktan yaratıcı çalışmaları teşvik edeceğiz. Çevrimiçi çalışmanın denenmesi yoluyla, 6 ulusötesi yaratıcı çalışmanın geliştirilmesini kolaylaştırmak, ilgili gençlik çalışanlarının çevrimiçi kolaylaştırma becerilerini geliştirmek ve aynı zamanda gençlerin somut bir şey yaparken farklı ağ oluşturma adımlarını denemek istiyoruz. Çevrimiçi öğrenme materyali daha sonra erişilebilir olacak ve çevrimiçi çalışmaya yaklaşmak isteyen tüm gençlere/gençlik çalışanlarına açık olacaktır.

3.BAĞLAN: Gençlerin ve gençlik çalışanlarının birbirlerinin projelerine katılarak yetkinliklerini geliştirmelerini, dijital beceri portföylerini basitleştirmelerini, mevcut dijital projeleri hemen beğenmelerini ve öğrenmelerini ve deneyimlerini çok çekici bir şekilde paylaşmalarını kolaylaştıran, kişinin becerilerini ve ilgi etiketlerini ve proje konseptlerini sürdürmesini kolaylaştıran deneysel bir web uygulaması oluşturacağız.

Daha çok genç sanatçı veya olma yolunda olan kişilerin hayatını olumlu yönde etkilemeyi umuyoruz. İlgileneceğini düşündüğünüz arkadaşlarınızla ve çevrenizle paylaşabilir, daha çok insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Gelişmeler için takipte kalmaya devam edin. Projemiz hakkında bilgi almak isterseniz mail yoluyla veya Instagram hesabımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Projemizin web sitesi: viralsproject.com – viralsproject.com

Views: 10

Yazı oluşturuldu 97

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön