E-Women Multiplier Event!

Yetişkin göçmen kadınların iş gücü piyasasına entegrasyonunu sağlamak ve sahip olduğu kısıtlı imkanları çoğaltmak amacıyla yürütülen E-Women projemizde sona yaklaştık. İlk günden itibaren tüm çalışmalarımız boyunca projemizin ve çıktılarımızın yaygınlaşması için bir çok etkinlik düzenledik. Son olarak da tüm partnerlerimizle ortak hazırladığımız el kitapçığımızın tanıtımı ve projemizin daha da yayılması için yeni ofisimizin bahçesinde çok katılımcılı  yaygınlaştırma etkinlikleri gerçekleştirdik. 

Kitapçığımız göçmen kadınları girişimcilik konusunda desteklemek üzere uygulanacak programları içermektedir. Uygulayacak olan eğitmenlere yönelik hazırlanmıştır.

Etkinliğimizde projemizin ve çıktılarımızın tanıtımının yanı sıra çeşitli grup etkinlikleri de düzenlendi. Her gruba tartışmak ve sunmak üzere projemizle doğrudan ilgili bazı konular ve sorunlar verildi. Kişiler konuları önce kendi içlerinde tartışıp neden, sonuç ve çözümleri daha  sonra sırasıyla sundu.

Katılımcılarımızın çeşitli konularda kendi fikirlerini sunabildiği ve farklı fikirlere de ulaşarak bakış açılarını geliştirdiği etkinliğimizde zaman zaman eğlenceli vakit geçirebilmeleri için çeşitli oyun ve çekilişler de yapıldı.

Birbirinden farklı birçok okuldan ve kuruluştan gelen katılımcılarımız projemiz ve kitapçığımız hakkında yeterince bilgi sahibi oldu. Arkadaşlık ortamı da oluşturan etkinliğimiz hem katılımcılar hem bizler için oldukça verimliydi.

Projemizin kitapçığını sizler de inceleyebilirsiniz.

Visits: 26

Yazı oluşturuldu 97

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön