VRIN Projesi İlk Yüz Yüze Toplantısı Kıbrıs’ta!

VRIN projemizin ilk yüz yüze toplantısı 10-11 Mayıs tarihlerinde Kıbrıs’ta gerçekleştirildi. Türkiye, İsveç, İtalya, İspanya, Yunanistan, Litvanya ve Kıbrıs ortaklığında yürütülen projemizde Kıbrıs’tan iki farklı ortak yer almakta. Toplantımız Kıbrıs’taki CSI ev sahipliğinde yapıldı. 

VRIN projesi, üçüncü dünya ülkesi vatandaşların yerel topluluklara etkin entegrasyonunu amaçlamaktadır. Hedef gruplar, toplumsallığa ve işgücü piyasasına entegrasyona yönelik karşılıklı işbirliğinin nihai amacı ile, dijital becerilerinin, yeterliliklerinin geliştirilmesi için katılımcı bir öğrenme yolu izleyecekler. Çalışmaları iki yıl sürecek olan projemizde elde edilecek çıktılar ise; ortak bir çevrimiçi platform ve etkileşimli bir rehber kitap olacaktır.

Bu bağlamda yürütülen projemizin ilk yüz yüze toplantısında da yapılması gereken çalışmalara yönelik ayrıntılı görev dağılımları ve zaman çizelgeleri belirlendi. Projenin yaygınlaştırılması için sosyal medya hesaplarının ve websitenin kurulumu; iş birlikleri için paydaşlarla iletişime geçilmesi gibi görevler tanımlandı. Çevrim içi platform için atılması gereken adımlar ve daha birçok başlıkta yapılacaklar planlandı.

Projede Türk ortak olarak yer alan derneğimiz toplantıya birtakım vize sorunlarından dolayı online bir şekilde katılım sağlasa da toplantı oldukça verimli geçti. Projemizin sonraki aşamaları ve buluşmaları için sabırsızlanıyoruz.

 

Visits: 7

Yazı oluşturuldu 97

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön