VOYCE Eğitimimizin İlk Haftası Nasıl Geçti?

VOYCE Projemiz, gençlerin iletişim becerilerini geliştirmelerini ve eleştirel düşünebilmelerini hedeflemektedir. Bu kapsamda gönüllü gençlerin katılımıyla dört haftalık bir eğitim düzenledik. Eğitimimizde iletişim faktörleri ve becerileri, yaygın eğitim modelleri, eleştirel düşünme, evrensel sorunlar ve çözüm önerileri gibi konulara yer verildi. Farklı şehirlerden gençlerin de eğitime katılabilmeleri için eğitimimiz öncelikle online platformlarda gerçekleştirildi. 10 gönüllü gençle birlikte haftada 2 saat olacak şekilde 4 haftada tamamlandı.

Eğitimimizin ilk haftasında öncelikle kişilerin derneğimizi tanımaları, projenin içeriğinden haberdar olmaları için sunumlar yapıldı. Grup dinamiğinin oluşması ve kişilerin daha rahat iletişim kurup kendilerini kolay ifade edebilmeleri için çeşitli isim oyunlarıyla katılımcılar kendi aralarında da tanıştı. Sonrasında kişilerin bu eğitimden beklentileri, varsa endişeleri ve eğitime katkılarının neler olabileceği soruldu. 

Eğitim sonunda katılımcılar arasından seçilecek bazı kişilerin VOYCE Projesi kapsamında Yunanistan’da gerçekleşecek olan gençlik değişimine katılacağı konusunda kişiler bilgilendirildi ve bu konudaki birtakım kurallardan bahsedildi. Eğitim sürecinin planlaması hakkında da kişiler bilgilendirildikten sonra eğitimimiz başladı.

Eğitimimizin ilk gününde ‘İletişim Temelleri’ ‘Farklı İletişim Türleri’ ve ‘İletişimimizin Kişiliğimizi Nasıl Etkilediği’ konularına değinildi. Proje koordinatörlerimiz Merve Duman ve Leyla Meletli önderliğinde verilen eğitimde katılımcılar da kendi fikirlerini ve yorumlarını dile getirdiler. Böylece farklı görüşlerin bir araya geldiği herkesin dahil olabildiği, öğretici ve de eğlenceli bir eğitim gerçekleşti.

Views: 16

Yazı oluşturuldu 97

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön