Ethnicraft Eğitimi

Faal derneği olarak dahil olduğumuz projeler dışında da bir çok projenin destekleyicisi oluyoruz. Bunlardan biri de Ethnicraft Projesidir.

Ethinicraft, çapraz ve girişimci yeterlilikleri ve geleneksel el yapımı ürünlerini satmak için bir platformda e-ticareti entegre eden, yenilikçi bir eğitim formatı aracılığıyla AB ülkelerinde temel zanaatkarlık becerileriyle sosyal dışlanma ile karşı karşıya kalan yetişkin göçmenlerin (18-35 yaş arası) becerilerini geliştirmeyi amaçlayan bir Erasmus projesidir. 

Ayrıca, sürdürülebilir ve bağımsız bir yaşam için kendi kendine girişimcilik kapasitesi oluşturmayı ve göçmenleri yeni edinilen yetkinlikler yoluyla iş piyasasına girmeleri için güçlendirerek AB ülkelerindeki sosyal içermelerini teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Almanya, Kıbrıs, İtalya, İsveç ve Estonya ortaklığında yürütülen projenin ana faliyetleri şu şekildedir: 

En iyi uygulamaların araştırılması ve haritalanması, girişimcilik becerileri için eğitim formatının oluşturulması ve bir eğitim kursu, el sanatları satışı için bir E-ticaret platformunun oluşturulması: yerel etkinlikler ve bir ulusal etkinlik. 

Bizler Faal Derneği olarak proje sürecindeki bu önemli etkinliğe dahil olup kendimizi bu alanda da geliştirmeyi hedefledik.

23-30 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen online etkinlikte birbirinden farklı bir çok konuda eğitimler ve workshoplar gerçekleştirildi.

 

Views: 19

Yazı oluşturuldu 97

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön