E-Women Projesi Yaygınlaştırma Etkinliği

Erasmus+ tarafından finanse edilen ve göçmen kadınların işgücü piyasasında daha aktif rol almalarını, desteklenmelerini ve bu konuda çeşitli yöntemler üretmeyi hedefleyen E-Women Projemizin tamamlanmasının ardından tanıtımı için bir etkinlik gerçekleştirildi. 

  Dernek merkezimizin Ankara’da olması sebebiyle gönüllülerimizin ve çalışanlarımızın da bir çoğu Ankara’da yaşamaktadır. Bu nedenle etkinliğimiz Ankara’da gerçekleştirilmiştir. Ankara’da CPAnkara isimli otelde 7 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirilen etkinliğimize 70 kişi katıldı. 

 Etkinliğimizin asıl amacı E-Women Projesinin tanıtımı olup aynı zamanda katılımcılarımızın çeşitli etkinlikler ve oyunlarla da eğlenceli vakit geçirmesi sağlandı. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinden dolayı katılımcılarımız tedbirli bir oturma düzeni aldı.

  Programımıza ilk olarak Faal Derneğinin bir sunumu ile başladık. Katılımcılarımıza daha önce içinde bulunduğumuz projelerden, yerel etkinliklerimizden, gelecekte yapmayı planladıklarımızdan ve nihai hedeflerimizden bahsettik. Daha sonra etkinliğimizin asıl amacı olan e-women projesi hakkında ayrıntılı bilgi verildi. E-women projesinde çalışan ekip arkadaşlarımız kendilerini tanıttı ve süreç içerisindeki duygularını aktardı. Projedeki ortaklarımızdan, amaçlarından, projenin sürecinden ve hedef kitlesinden bahsedildi.. Katılımcılarımıza proje sonunda elde edeceğimiz kılavuz hakkında bilgiler verildi.

  Katılımcılarımız arasında çeşitli dernek yetkilileri ve belediye çalışanları da yer aldı. Proje hakkında merak ettiği sorular cevaplandı. Proje sürecine dair fikirlerini ve yorumlarını bizlerle paylaştılar ve böylece proje hakkında verimli bir geri dönüş almış olduk. Farklı kuruluşlardan gelen katılımcılarımızla mülteci kadınlar üzerine uzun konuşmalar yapıldı. Sonrasında yapılabilecek birçok proje konusu hakkında tartışıldı. Ortak projeler yapma fikirleri doğdu ve bu bağlamda derneğimizin paydaşlarının sayıları artmış oldu. E-women projesi, çıktıları ve elde ettiğimiz kılavuz da geniş kitlelere duyurulmuş oldu. 

  Daha sonra gruplar halinde bir oturma düzeninde bulunan katılımcılarımıza çeşiti etkinlikler ve yarışmalar yaptırıldı. Grupların yarışmasını ve böylece kendi içlerinde bir sinerji yaratmayı hedefleyen etkinlikler pandemi süreci göz önünde bulundurularak sosyal mesafeye engel olmayan etkinliklerden seçildi. Tüm katılımcılarımızla gerçekleştirilen bu grup oyunları sonunda kazanan masalara hediyeler dağıtıldı. 

 Programın bitişinde tüm katılımcılarımıza bu etkinliğe katıldığına dair sertifikalar dağıtıldı ve grup fotoğrafları çekildi.

Views: 12

Yazı oluşturuldu 97

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön