E-Women Projesi Eğitim Kampı

 KA2 olarak yürütülen E-women projesi göçmen kadınlara yönelik bir projedir. Göçmen genç kadınların işgücü piyasasına entegrasyonunu amaçlayan ve yeni yöntemler geliştirmeyi hedefleyen projemiz İsveç, Norveç, Türkiye, ve İspanya ortaklığında yürütülmektedir. Bu ortak kuruluşların projede çalışanları ise gönüllüler, öğrenciler ve profesyonellerdir. Bizler de Faal Derneği olarak bu projedeki görevlerimiz doğrultusunda bir eğitim kampı düzenliyoruz.

   Proje süreci boyunca her ülkenin kendine ait görevleri ve bu görevler doğrultusunda elde ettiğimiz çıktılar vardır. Bizler de bu projeyi, ortaklarını, amaçlarını, yapılanları ve yapılacakları bir grup gence aktarmak, onları bilgilendirmek istiyoruz. 

   Derneğimizin Ankara’da bulunması sebebiyle gönüllülerimiz ve çalışanlarımızın da büyük bir çoğunluğu Ankara’dadır. Bu nedenle eğitim kampını yapmak istediğimiz şehir de elbette Ankara’dır. İçinde bulunduğumuz pandemi süreci de düşünüldüğünde katılımcı sayısını en fazla 15 olarak planlayarak gerekli tedbirler doğrultusunda eğitim kampımızı Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde bir otelde 5 günlük bir programla gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bu beş günlük programda her ülkenin projenin başlangıcında belirtilen konulardaki çalışmaları sunulacak, gerektiğinde ortak ülkelerimizdeki çalışanlarla çevrimiçi bağlantı kurularak bizzat kendileri tarafından katılımcılarımıza eğitimler sunulacak. Program boyunca katılımcılarımızın eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak motivasyon oyunları da oynanacak. Ayrıca eğitimin sıkıcı olmaması için işlenen konular drama oyunlarıyla pekiştirilecek ve bu da katılımcılarımıza hem öğretici hem keyifli anlar yaşatacak.

Program boyunca katılımcılarımız kampı gerçekleştirdiğimiz otelin her imkanından faydalanabilecek. Katılımcılarımızın her masrafı proje tarafından finanse edilmektedir. Program boyunca gün sonlarında katılımcılarımız boş vakitlerini istedikleri gibi değerlendirebilecek. Eğitim programına sadık kalacak bi şekilde hareket edilecektir. 

  Programda tüm etkinlik ve eğitimlerden farklı olarak bir de kısa film etkinliği olacaktır. Kişiler programın başında belli gruplara ayrılarak program süresi boyunca kendi imkanları doğrultusunda kısa film hazırlayacak. Son gün bu filmler izlenerek eğlenceli bir kapanış partisi düzenlenecek. Ayrıca son gün katılımcılarımız eğitim süresi boyunca kendilerine neler kattığını anlamak ve bizlere aktarmak adına birkaç değerlendirme formu doldurulacak. 

Views: 10

Yazı oluşturuldu 97

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön