Açık Alanda Toplu Kitap Okuma

Faal derneği olarak gençlerimizin aktifleşmesi ve toplumda kendini daha iyi ifade edebilen bireyler olabilmesi amaçlarımız dahilindedir. Kitap okumak da kişinin kendine olan güvenini artıracağı, geniş bir görüş açıcı sağlayarak ufkunu geliştireceği, kelime dağarcığını zenginleştirerek etkili konuşmalar yapabileceği verimli bir eylemdir.

Türkiye’de bir kişinin kitap okumaya ayırdığı süre, yılda ortalama 6 saat olarak biliniyor. Biz de dernek olarak gençlerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırarak bu süreyi olabildiğince artırmak istiyoruz.

Bu bağlamda düzenlediğimiz kitap okuma etkinliklerinin ilki 19 Haziran 2016 da Gençlik Parkında yapıldı. Katılımcı arkadaşlar kendini tanıttı, dernek hakkında bilinenler ve merak edilenler konuşuldu. Bu kısa sohbetin ardından hep birlikte açık havada kitap okumamın keyfine vardık. Etkinlik sonunda motivasyon danslarımızdan bir kaçını yaparken çevrede bizi izleyip katılmak isteyen arkadaşlarımız oldu. Hong Kong’dan Türkiye’yi ziyaret gelip etkinliğimize ilgi duyan bu arkadaşlarla birlikte danslarımızı tamamlayıp eğlenceli bir gün geçirdik.

Kitap okuma etkinliğimizin daha sonra düzenli bir şekilde Seğmenler Parkı, Gençlik Parkı gibi kitap okumaya oldukça müsait açık alanlarda uygun mevsimlerde gerçekleştirildi. 

 

 

 

 

   

Views: 850

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön