VIRALS


VIRALS

İSVEÇ
2022 MART
Click Here
İSPANYA
2022 ARALIK
Click Here
TÜRKİYE
2023 MAYIS
Click Here
Previous slide
Next slide

Proje Kodu: 2021-1-SE02-KA220-YOU-000028660

Proje Adı: Virtual Immersive Arts Learning System

Başlangıç: 01.12.2021

Bitiş: 30.11.2023

Ortaklar: 

İsveç- Hello Youth

İtalya- Polygonal

Hollanda- SocialDNA

Finlandiya- OLEMISEN
BALANSSIA RY

İspanya-Smartup N.B. Systematic Management 

 

Covid19 muhtemelen gençlerin ve gençlik çalışanlarının iletişim kurma ve çevrimiçi eğitim yapma şeklini sonsuza dek değiştirdi. Pandemi öncesi ağ oluşturma normalde gençlik hareketlilikleri, fuarlar, etkinlikler, sergiler vb. tarafından sağlanıyordu, ancak şimdi gençlik olarak mekanlara fiziksel erişimin ötesine geçen ve ağ oluşturmayı daha kolay ve daha fazlasını yapan, gençlik çalışanlarının edinmesi gereken yeni yetkinlikler ile entegre (çevrimiçi kolaylaştırma, dijital işbirliği, dijital araçlar, yeterlilik, özellikle dezavantajlı olanlara odaklanarak gençlerin çevrimiçi seçim yeteneği vb.) yeni yollara ihtiyacımız var. 

Gördüğümüz gibi, gençler çevrim içi ağ oluşturmaya devam ediyor, çevrim içi ağda uzun zaman harcıyorlar: çevrimiçi gruplara erişim, insanlara yazma, çevrimiçi buluşma ve iletişimde kalmak için lisans satın alma vb. Fakat yetkin çevrimiçi ağ oluşturma becerilerine sahip olmayan tüm genç insanlar için bu adımlar gerçek bir engel, örneğin; tarama, iletişim kurma, hazırlık, işbirliği, dijital araç seçimi vb.

VIRALS Projesi ile bunun önüne geçmek istiyoruz;

“VIRALS: SANAL SÜRÜKLEYİCİ SANATLAR ÖĞRENME SİSTEMİ”, İLGİLEN-BAĞLA-GÜÇLENDİR prensiplerine odaklanan 2019-2027 AB gençlik politikası iş birliği stratejisinin yanı sıra, gençlik çalışanları, yaratıcılık ve sanatla uğraşan gençler için bir çevrimiçi akademi ile özel bir dijital ağ oluşturma yeterlilikleri çerçevesi geliştirmeyi amaç edinen Gençlik alanında bir Erasmus+ İş birliği Ortaklığıdır. Bu ortaklık, dijital ağ yetkinlikleri üzerine gençlik çalışanları için harmanlanmış bir öğrenme kursu, genç yaratıcılar ve sanatçılar tarafından uzaktan temelli iş birliği ve projelerinin birlikte oluşturulması için mesafeye dayalı koçluğun dahil olduğu bir ortaklıktır. Proje genç sanatçıları ve gençlik çalışanlarını projeleri aracılığıyla işbirliklerinin yayılmasını, taranmasını, yaratılmasını ve geliştirilmesini basitleştirmek için birbirine bağlayan bir uygulama olan “CreApp”e dayanmaktadır.

Etkili çevrimiçi ağ oluşturma açısından gençlerin karşılaştığı ortak sorunu ele almak, gençlik değişimlerini ve hareketliliklerini organize etmek ve bu gençlik hareketlerini organize etmek için kalıcı bir merkezi yola sahip olmak, dijital uçurumu kapatmak ve aynı zamanda herkese etkili çevrimiçi ağ oluşturma fırsatları vermek, herhangi bir sosyal engelin ötesinde bunu başarmak istiyoruz.

Başka bir deyişle, gençlik çalışanları ve yaratıcı gençler için yeni bir dijital metodoloji ve araçlar geliştirmemiz gerekiyor. Fiziksel hareketliliğin ve diğer topluluklardaki deneyimin yerine geçmemek, ancak gençlik hareketliliklerini/eğitim hareketliliklerini kolaylaştırmak, Erasmus+ içinde temas eşleştirmesini daha basit, daha çevre dostu hale getiren dijitalleşmenin etkin kullanımı sayesinde ve yeni gelenlerin ağ oluşturma için düşük maliyetli çözümlerle mevcut ekonomik ve temas engellerini aşmalarını sağlamak.

Proje Sonuçları

1: VIRALS projesinin ilk çıktısı ‘’Çevrimiçi Ağ Oluşturma & Dijital İş Birliği, Sanat & Yaratıcılık Gençlik Yeterlilik Sistemi ‘’ adını verdiğimiz bir el kitapçığıdır. Bu el kitapçığında VIRALS, genç sanatçılar ve küratorler arasında yeni dijital ve taze enerji yaratmanın yanı sıra, yeni araçlar ve yenilikçi eğitim materyalleri ile dijital ağ oluşturmayı teşvik etmek için bu alandaki eğitimcileri ve eğitmenleri desteklemeyi amaçlamaktadır. Bu kitapçık aynı zamanda genç ve gelişmekte olan sanatçıların çevrimiçi görünürlüklerini ve kariyerlerini artırmalarına yardımcı olacak birçok iyi uygulama ve bir araç seti de içeriyor. Öte yandan kitapçık şu ana unsurları içermektedir:

  • Genç köratorlerin ve sanatçıların durumu ve faaliyetleri ile Avrupa’da ağ oluşturmanın nasıl geliştirildiğine ilişkin Avrupa analizi,
  • Ağ oluşturmayı ve yaratıcı ifadeyi kolaylaştırmak için sanat merkezlerin ve buluşma yerlerinin bir haritası,
  • ViRALS araştırmasının ortak ülkelerdeki mevcut en son durumu, 
  • Avrupa’nın dört bir yanından genç sanatçılar ve küratorlerle yapılan araştırmalardan elde edilen sonuçlar,
  • Dijital yollarla ağ oluşturmayı geliştirmek için stratejik bir çerçeve.
TÜRKÇE KİTAPÇIK
İNGİLİZCE KİTAPÇIK

Views: 40

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön