STEP UP Projesi


STEP-UP

STEP UP projesi, göçmen kadınlara yaşam boyu öğrenme olanaklarının önemi konusunda farkındalıklarını artırırken, istihdam edilebilirlik becerileri, yetkinlikler, iletişim becerileri, ekip çalışması, güven, yenilikçilik yeteneği, sürdürülebilir düşünme vb. gibi geniş bir beceri yelpazesini kademeli olarak artırma fırsatı sunmayı amaçlıyor. Bu projede ana hedef, göçmen kadınların istihdam edilebilirlik becerilerini güçlendirmelerine yardımcı olmak için hepsi bir arada bir öğrenme programı geliştirmek ve test etmektir.Proje ortakları temel olarak iki fikri çıktı üzerinde çalışacaktır.

Projenin ilk çıktısı, Eğitimciler ve Kolaylaştırıcılar için bir El Kitabı olacaktır. Bir kılavuz niteliğinde olan bu el kitabı; İngilizce, İsveççe, Almanca, Yunanca, Türkçe ve İtalyanca olmak üzere tüm ortakların dillerinde sunulacak.Kılavuz, kadın istihdamının önündeki engellerin üstesinden gelmeye, beceri geliştirme motivasyonuna odaklanacak.
 
Projenin ikinci çıktısı ise, STEP UP Programı ve Araçlarıdır. Bu program göçmen kadınların istihdam edilebilirlik becerilerini kademeli olarak artırmayı ve yaşam boyu öğrenme olanaklarının önemi konusunda farkındalıklarını artırmayı hedefliyor. Program, ortakları yavaş yavaş becerilerini geliştirmeye yönlendirecek rol oynama ve gerçek hayat senaryoları sunan atölye çalışmalarına bölünmüştür.

Proje Kodu: 2021-1-SE01-KA220-ADU-000035340

Proje Adı: Sustainability skills entrepreneurial mind set to foster migrant women employability and upskilling possibilities

Başlangıç: 2022-05-31

Bitiş: 2024-06-01

Ortaklar: 

Sweden-IFALL

Italy- FRAMEWORK

Greece-ENTREPRENEURSHIP AND SOCIAL ECONOMY GROUP

Germany-KulturLife

Italy-MV International

Turkey-FAAL

Views: 42

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön