Digital Push

Digital Push

   Gün geçtikçe gelişen modern dünyada yeni teknolojik gelişmeler ve dijital yeniliklerle birlikte yaşam da aynı orantıda değişiyor. Haliyle işgücü piyasasının işleyişi de birçok farklılık gösteriyor. Bu durumda dijitalleşme konusunda geri planda kalan, imkanları kısıtlı kişilerle çalışma fırsatları arasındaki mesafeler büyüyor. Digital Push projemiz de bu konulara odaklanan bir Erasmus+ projesidir.

  Digital Push projesi kaliteli istihdam için bir köprü görevi gören dijital araçlar ve becerilere herkes için adil bir erişimi planlıyor. Projemiz, savunmasız kişilerin yaratıcı becerilerini geliştirmek ve bunları kendilerini, zanaatlarını ve işlerini tanıtmak için bir araç olarak kullanabilmelerini ve dijital becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Çalışma koşullarını, yasal sözleşmelerini ve ortamlarını iyileştirmeyi hedeflemektedir.

  Dört farklı ülkenin ortaklığında yürütülen projemizde İsveç, Portekiz, İtalya ve Türkiye’den katılımcı kuruluşlar bulunmaktadır. İsveç’ten ‘Integration For Alla’ liderliğinde yürütülecek olan projede Portekiz’den ‘Aproxımar-Cooperatıva de Solidariedade Social’ ve ‘Associação – Sons do Estaminé’ İtalya’dan ‘Meridaunia’ ve ‘Wildratfil’ Türkiye’den ise ‘Kadın ve Genç Girişim Derneği (KAGEM)’ ve ‘Faal Derneği’ yer almaktadır. 

Ortak çalışmalar sonucu iki ayrı fikri çıktısı olacak projemizde ana hedefler şu şekildedir;

  • Özellikle kültürel ve yaratıcı sektörde dijital geçiş ve teknolojik güncelleme için düşük dijital becerilere sahip kişilerde farkındalık yaratmak;
  • Dijital becerilerde düşük dijital okuryazarlığa sahip işsizleri güçlendirmek, istihdam edilebilirlik potansiyellerini artırmak ve işlerini ve zanaatlarını teşvik etmek;
  • İşsiz insanları eğitmek için tasarım odaklı düşünme metodolojisini kullanmak ve düşük dijital becerilere sahip kişileri destekleme rollerinde eğitmenlere yardımcı olmak. 

2020-1-SE01-KA227-ADU-092565

Başlangıç 01.03.2021

Bitiş 31.08.2023

Views: 96

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön