AGH Projesi İsveç

AGH projesi

İsveç Temmuz 2016 – Ekim 2016

Evs : başlarken
Neden İsveç?
Avrupa’nın şuan içinde bulunduğu durumu ve sosyo-ekonomik şartları göz önüne aldığımızda yaşanabilir ve sürdürülebilir bir ortam sağlayan birkaç ülkeden biri olduğunu düşünmekteyiz.

12 ay az bir süre değil.
Evet 1 yıl az değil.Kaldı ki bu yoğunlukta devam ederse o 12 ayında nasıl geçtiğini fark edemeyeceğiz.

Projenin amacı nedir ?
Kağıt üzerinde biz gençlik çalışanlarının cesaretlendirilmesi ve bağlantılarının güçlendirilmesine yönelik birtakım aktiviteler içerirken aynı zamanda bölgesel seviyede göçmenlerin topluma kazandırılması için çaba harcamaktayız.

‘’Aktif iyi değilseniz ; iyi değilsiniz.’’

İlk İzlenimlerimiz

Geldiğimiz günden(20 Temmuz) itibaren Ağustos ayının başına kadar bir alışma süreci yaşadık.Daha önce buraya birçok defa gelme şansımız olduğundan dolayı uyum süreci çok kısa sürdü.Proje boyunca evimiz olarak kabul ettiğimiz odamıza taşındık.İlk haftanın sonunda yoğun programdan habersiz biz garip gönüllüler ofise geldik ve olan oldu…

Evet arkadaşlar haydi başlıyoruz !!
Derneğin 3 aylık programı önümüze geldiğinde biraz korkmuştuk doğrusunu söylemek gerekirse.Çünkü daha önce üst üste  uluslararası ve bölgesel etkinliklere hem katılıp hem yönetim sürecine dahil olmamıştık.

SINIRLARI ZORLAYIN!!

Temmuz ayından itibaren Ekim ayının ortasına kadar 5 Erasmus + projesi gerçekleştirmiş bulunmaktayız.Belkide böyle bir yoğunluğu bizde planlamıyorduk. 80 gün içerisinde 15 farklı ülkeden onlarca yeni genç ve gençlik çalışanları ile bir arada olmak tarif edilebilir bir deneyim değil !
Nasıl Hissediyorsunuz?
Öncelikle 3 ayın ardından yaptıklarımız ile gelecek adına umutlanırken yapabileceklerimizin çıtasını yükselttiğimizi düşünüyoruz. Türkiye’den yüzlerce kilometre uzakta,eş-dost,tanıdık olmadan,bağlantılar ve önceliklerin bambaşka olduğu bir ülkede bir daha yaşayamayacağımız deneyimler yaşamaktayız.

Kalan 9 ayımız için oldukça heyecanlıyız.Farklı uluslararası projeler ve yeni bölgesel etkinliklerde yer alacağımız için kendimizi oldukça şanslı hissediyoruz.

Projelerimizin  ve bölgesel etkinliklerimizin detayları için bizleri takip etmeye devam edin…

 

Enes Kılıçay – Mehmet Meletli

FAAL Derneği

 

info@faal.org.tr

 

 

 

 

Views: 455

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön