VOYCE Projesi


VOYCE

Günümüzün birbirine bağlantılı dünyasında, birçok genç, iklim değişikliği ya da barış ve güvenlik gibi küresel sorunlarla ilgileniyor. Genç insanlar siyasi ve sosyal konulara aktif olarak ilgi duymaya devam ederken, genellikle değişimi gerçekleştirecek sesten (VOYCE) yoksundurlar.

VOYCE Projesi, özellikle gençlere olumlu sosyal değişimi gerçekleştirmeleri için bir platform sağlamak için tasarlanmıştır. Katılımcılar, küresel sorunları tartışmak için kendi ülkelerinde çalışma grupları oluşturacaklar. Proje eğitim, atölye çalışmaları, sosyal medya kampanyaları, uluslararası hareketlilik, gençlik alanlarının oluşturulması, açık hava etkinlikleri ve gönüllülüğü içerecektir. Yapılacak olan bu çalışmalar gençleri toplumu olumlu yönde etkileyecek bilgi ve araçlarla donatacaktır.

Projenin sonunda herkes, farklı geçmiş deneyimlere sahip gençlerin bir araya gelerek kendileri için en önemli olan küresel sorunları çözecekleri bir etkinlik olan Uluslararası Sosyal Hackathon’a katılacak.

 VOYCE, aktif vatandaşlık alanındaki diğer kuruluşlarla yapılandırılmış bir diyalog oluşturmayı amaçlamaktadır. VOYCE, programımızın en çok ihtiyaç duyanlara ulaşabilmesi için imkanları kısıtlı insanlarla çalışan kuruluşlarla birlikte çalışmaktadır. VOYCE proje sonuçları, yeni somut öneriler ve ortak politika sistemleri oluşturacaktır. Çalışma gruplarımız şunları konuşacaklar:

  • Eleştirel düşünme, etkili iletişim ve problem çözme
  • İmkanları kısıtlı kişiler için yeni gönüllülük ve hareketlilik planları
  • Yeni ve sürdürülebilir sosyo-ekonomik modellere dayalı yeni Gençlik Örgütleri oluşturma
  • Dahil edici toplumlar için yol haritalarının geliştirilmesiyle sonuçlanacak düşünme, oluşturma ve eyleme dayalı gençlik katılım süreçleri 

Proje Kodu: 624656-EPP-1-2020-1-SE-EPPKA3-EU-YTH-TOG

Proje Adı: Values and Opinions of Young Communities in Europe (VOYCE)

Başlangıç: 15.05.2021

Bitiş: 15.12.2022

Ortaklar: 

İsveç-Hello Youth

İngiltere-Ikkaido Ltd (Ikkaido)

Polonya-Active Woman Association

Litvanya-Aktyvus jaunimas/AJ

İtalya-CIAPE

İrlanda-Ikkaido Inclusive Martial Arts (Ikkaido IMA)

Yunanistan-Enterpreneurship and social economy group (EKO)

Fransa-AUX COULEURS DU DEBA

Türkiye-Faal Derneği

Views: 60

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön