VIRALS


VIRALS

 

Covid19 muhtemelen gençlerin ve gençlik çalışanlarının iletişim kurma ve çevrimiçi eğitim yapma şeklini sonsuza dek değiştirdi. Pandemi öncesi ağ oluşturma normalde gençlik hareketlilikleri, fuarlar, etkinlikler, sergiler vb. tarafından sağlanıyordu, ancak şimdi gençlik olarak mekanlara fiziksel erişimin ötesine geçen ve ağ oluşturmayı daha kolay ve daha fazlasını yapan, gençlik çalışanlarının edinmesi gereken yeni yetkinlikler ile entegre (çevrimiçi kolaylaştırma, dijital işbirliği, dijital araçlar, yeterlilik, özellikle dezavantajlı olanlara odaklanarak gençlerin çevrimiçi seçim yeteneği vb.) yeni yollara ihtiyacımız var. 

Gördüğümüz gibi, gençler çevrim içi ağ oluşturmaya devam ediyor, çevrim içi ağda uzun zaman harcıyorlar: çevrimiçi gruplara erişim, insanlara yazma, çevrimiçi buluşma ve iletişimde kalmak için lisans satın alma vb. Fakat yetkin çevrimiçi ağ oluşturma becerilerine sahip olmayan tüm genç insanlar için bu adımlar gerçek bir engel, örneğin; tarama, iletişim kurma, hazırlık, işbirliği, dijital araç seçimi vb.

VIRALS Projesi ile bunun önüne geçmek istiyoruz;

Etkili çevrimiçi ağ oluşturma açısından gençlerin karşılaştığı ortak sorunu ele almak, gençlik değişimlerini ve hareketliliklerini organize etmek ve bu gençlik hareketlerini organize etmek için kalıcı bir merkezi yola sahip olmak, dijital uçurumu kapatmak ve aynı zamanda herkese etkili çevrimiçi ağ oluşturma fırsatları vermek, herhangi bir sosyal engelin ötesinde bunu başarmak istiyoruz.

Başka bir deyişle, gençlik çalışanları ve yaratıcı gençler için yeni bir dijital metodoloji ve araçlar geliştirmemiz gerekiyor. Fiziksel hareketliliğin ve diğer topluluklardaki deneyimin yerine geçmemek, ancak gençlik hareketliliklerini/eğitim hareketliliklerini kolaylaştırmak, Erasmus+ içinde temas eşleştirmesini daha basit, daha çevre dostu hale getiren dijitalleşmenin etkin kullanımı sayesinde ve yeni gelenlerin ağ oluşturma için düşük maliyetli çözümlerle mevcut ekonomik ve temas engellerini aşmalarını sağlamak.

 

Proje Kodu: 2021-1-SE02-KA220-YOU-000028660

Proje Adı: Virtual Immersive Arts Learning System

Başlangıç: 01.12.2021

Bitiş: 30.11.2023

Ortaklar: 

İsveç- Hello Youth

İtalya- Polygonal

Hollanda- SocialDNA

Finlandiya- OLEMISEN
BALANSSIA RY

İspanya-Smartup N.B. Systematic Management S.L.

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön