Okullarımız Hayat Bulsun

Okullarımız Hayat Bulsun ?

Derneğimizin Gazi Üniversitesi Yardım Gönüllüleri Topluluğu ile ortak yürüttüğü bir projedir.2 kez hayata geçirildi. 

   İlki 1 Aralık 2013’de Kırıkkale’nin Yahşihan köyündeki Irmak Atatürk ilkokulunda gerçekleşti. 27 kişilik gönüllü ekiple 2 gece 3 gün konaklayıp okulun tüm boyama ve onarma işlemleri yapıldı. Sınıflarımız temizlendi, hasarlı eşyaların yenileri tedarik edildi, badana işlemleri tamamlandı. Çocuklarımıza yeni bir kütüphane oluşturuldu. Bağışlarla elde ettiğimiz kitaplarımız onlar için özenle yerleştirildi. 

   Son günün sabahı öğrencilerimize yeni okullarını teslim etmek için hazırlandık, onlara hediyelerini ulaştırdık, güzel ve samimi notlarımızı kapılarına astık. Son kez veda konuşmaları yapıldığında biz onlara sevgimizi onlar bize teşekkürlerini iletti. Yorgun ama mutlu bir gönüllü ekip olarak oradan ayrıldık. 

2.Okul boyama projemiz 28 Mayıs 2014 de Aksaray’ın Ağaçören köyündeki Avşar İlkokulunda gerçekleşti. İlk gün öğrencilerimizinde bize yardım istekleriyle eğlenceli bir şekilde okul boyama ve onarma işlemleri tamamlandı. Okulun duvarlarına, çocuklar için binayı daha eğlenceli hale getirecek resimler çizildi. Eksik ve eski oluşundan ötürü kullanılamayan kütüphane yenilendi. Rafları onarılıp boyandı ve ekip olarak götürdüğümüz yeni kitaplar dizildi. Sonraki gün okulun kalan işleri de tamamlanıp yine öğrencilerle beraber okulun yakınlarında ‘Soma Hatıra Ormanı’ oluşturuldu. Yakın zamanda Somadaki maden kazasında hayatını kaybeden madencilerimizin anısına 301 adet fidan dikildi. Dikim işlemi bittiğinde sulaması yapıldı. Son olarak yine öğrencilerimize okullarını eğitimlerine hazır bi şekilde teslim etmek için toplandık, hediyelerini verdik veda konuşmalarımız yapıldı ve oradan da mutlu edip mutlu olarak ayrıldık. Yardım gönüllülerine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. 

img_3779

img_3775

img_3783

img_3780

img_3771

 

Views: 189

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön